Реал (Мадрид) победи Жирона с 4:1 като гост в мач от 2-ия кръг на Ла Лига. Карим Бензема вкара два гола за "белите" (52-дузпа,80), а по един добавиха Серхио Рамос (39-дузпа) и Гарет Бейл (59). За каталунския тим точен бе Борха (17).

"Кралския клуб" остава с пълен актив от шест точки и поведе във временното класиране. Жирона е на 16-о място с 1 точка.

От Реал (Мадрид) настояват: Оферта за Родриго няма и не е имало такава

От Валенсия забъркали целия "сапунен сериал"

Домакините не се притесниха от именития си съперник и започнаха да атакуват от самото начало на срещата. В 8-ата минута Бензема изскочи зад защитата на Жирона и реализира, но голът бе отмемен заради засада.

В 17-ата минута Лосано напредна отляво, стигна до наказателното поле и стреля, топката се удари в Начо и стигна до Борха Лопес, който я прати във вратата.

Снимка 375092

Следващото голово положение отново бе пред вратата на Кейлор Навас. Порту и Лосано комбинираха, а първият нанесе силен удар, който отиваше под гредата, но Дани Карвахал успя да избие от голлинията.

Серхио Рамос опита на два пъти да изравни резултата с глава, но не бе точен. В 39-ата минута Марк Муниеса извърши необмислено нарушение в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, която Рамос реализира за 1:1.

В 47-ата Бейл провали чудесна бърза атака на мадридчани. Уелският флангови нападател избърза и реши да опита техничен удар, пращайки топката далеч над гредата.

В 50-ата минута Пере Понс закачи Асенсио в наказателното поле, а реферът отсъди втора дузпа за "белите". Този път зад топката застана Карим Бензема, който бе точен за 1:2.

Снимка 375090

В 59-ата минута Иско изведе Бейл по десния фланг. Уелсецът се измъкна зад защитата и вкара за 1:3. Домакините се сдобиха с чудесен шанс да върнат интригата. В 78-ата Борха получи топката на дузпата, заложи на силата и позволи на Навас да отрази.

В 80-ата минута Карим Бензема вкара втория си гол в мача, с което оформи крайното 1:4.