Реал (Мадрид) записа убедителна победа с 4:1 над Реал Сосиедад в мач от 27-ия кръг на Ла Лига. С тези три точки Реал увеличи преднината на върха пред Севиля до осем точки. Сосиедад е шести в таблицата с 44 точки.

Срещата на "Сантяго Бернабеу" бе белязана от попаденията на Камавинга и Модрич, в края на първото полувреме, с което Реал направи обрат, след като Сосиедад поведе с гол на Оярзабал от дузпа в 10-ата минута.

Абсолютната доминация на Реал бе потвърдена с още два гола през второто полувреме. Бензема се разписа от дузпа в 76-ата минута, а три минути по-късно Марко Асенсио оформи крайния резултат.

Снимка 565848

Източник: EPA/БГНЕС

С тази победа Реал направи добра увертюра преди осминафиналния реванш с ПСЖ в Шампионската лига.

Реал (Мадрид) - Реал Сосиедад 4:1