Реал (Мадрид) спечели без проблеми гостуването си на Мелиля в двубой от 1/16-финалите за Купата на краля.

Битката на стадион "Aлварес Кларо"завърши при резултат 0:4. Точни за победителите бяха Бензема, Асенсио, Одриосола и Гонсалес.

"Белия балет" има незавидната серия от 5 поредни мача без победа в испанската Ла Лига, а 4 от тях са загуби. Днес тимът започна да заличава лошите спомени при вече уволнения треньор Хулен Лопетеги. За временен наставник бе назначен Сантяго Солари. До този момент специалистът водеше резервите на Реал. Той е и бивш футболист на "лос меренгес", а дебютът му като треньор бе именно тази вечер.

Той не можеше да разчита на защитника Рафаел Варан, след като стана ясно, че бранителят е получил мускулна травма по време на Ел Класико. След направените медицински изследвания стана ясно, че той има втора степен на разтежение и ще отсъства от игра поне един месец.

Домакините от Мелиля се представят доста добре в Сегунда Дивисион и в момента се намират на второто място в класирането, като от десет мача са допуснали само една загуба.

Тази вечер обаче те нямаха никакви шансове, като съперникът се оказа прекалено голяма хапка за тяхната уста.

Резултатът бе открит в 28-ата минута, когато Алваро Одриосола асистира на Карим Бензема, който даде преднина на гостуващия гранд.

В продължението на срещата Винисиу асистира на Асенсио, който покачи на 2:0 за "кралете". Отново след голов пас на Винисиус, един от най-активните играчи на терена - Одриосола вкара за 0:3 в 79-ата минута на двубоя.

Крайното 0:4 бе оформено от Кристо Гонсалес, който записа името си в листата на голмайсторите в последната минута от редовното време.

Реал заложи на голяма част от резервните си футболисти в този двубой, като от обичайните титуляри на терена бяха единствено Навас, Рамос, Асенсио и Бензема.