Реал (Мадрид) си върна третото място в Ла Лига след победа с 2:1 като гост над Малага. Двубоят на "Ла Росаледа" бе от 32-ия кръг на първенството. Иско (29) и Каземиро (63) бяха точни за "белите", докато за домакините се разписа Диего Ролан в 93-ата минута.

Зинедин Зидан отново бе направил доста промени в своя състав, като Васкес, Асенсио и Бензема оформиха триото в атака, а Хесус Вайехо действаше в центъра на отбраната до капитана Серхио Рамос.

Реал събра 67 точки след победата тази вечер, докато Малага е последен със 17 и нищожни шансове за спасение.

Първата по-сериозна опасност в мача дойде в 16-ата минута, когато Ковачич стреля с глава, но Роберто Хименес се намеси добре и изби. Две минути по-късно удар на Бензема от дузпата бе блокиран.

Снимка 350857

В 23-ата минута Васкес получи хубаво подаване от Иско, но стреля над гредата.

"Белите" излязоха напред в резултата в 29-ата минута. Иско завъртя топката от пряк свободен удар и не остави шансове на Хименес за 0:1.

В 33-ата минута отново Иско бе близо до гол, но този път ударът му не намери целта. В 44-ата минута Каземиро сбърка и позволи на Мануел Итура да му открадне топката и да се озове сам срещу Кейлор Навас. Играчът на Малага обаче стреля право в краката на вратаря на гостите.

Драмата около съдията от Реал - Ювентус продължава, реферът получи смъртни заплахи

Майкъл Оливър и половинката му вече са се обърнали към полицията

Второто полувреме започна с натиск на Реал. В 50-ата минута Бензема прати топката с глава над вратата. В 63-ата Иско изработи и втория гол за мадридския тим. Халфът нахлу в наказателното поле и намери Каземиро. Бразилецът вкара за 0:2 на празна врата.

Крайният резултат оформи Диего Ролан в третата минута на добавеното време.