Реал (Мадрид) постигна ценна победа в преследването на лидера Барселона, след като победи у дома с 2:1 другия тим от каталунската столица - Еспаньол, в двубой от 25-ия кръг на Ла Лига. Така разликата се съкрати на 6 точки, но Барселона е с мач по-малко и може отново да увеличи дистанцията.

Двубоят започна изненадващо с по-добра игра на гостите, които откриха резултата в 8-ата минута. Рубен Санчес центрира добре отдясно и голмайсторът на тима Хоселу засече с безпощаден удар с левия крак и даде аванс на тима си.

Спешна среща в Реал Мадрид заради Барселона

Шефовете бистрят политиката си по корупционния скандал

Играчите на Реал (Мадрид) се активизираха и в 14-ата минута дойде първият точен удар. Тогава Винисиус подаде на Камавинга и французинът стреля, но стражът на Еспаньол Пачеко улови.

Неразбирателство в защитата на Реал минута по-късно едва не доведе до втори гол в мрежата зад Куртоа, което щеше да насочи мача в различна посока. Вместо "белия балет" стигна до пълен обрат още до края на полувремето.

Задава се чистка в Реал Мадрид

Шестима футболисти гледат към изхода на "Бернабеу"

Винисиус направи пробив, излъга няколко защитници на Еспаньол и с премерен удар направи безпомощен Пачеко - 1:1 в 22-ата минута.

Домакините продължиха да натискат, много активен беше Родриго, който на два пъти отправи удари. Така се стигна до 39-ата минута, когато след късо изпълнение на корнер топката попадна в Чуамени, който центрира за Едер Милитао и португалецът направи обрата пълен.

Втората част започна с по-спокойна игра, като темпото се запази почти до края. Първото по-сериозно положение дойде в 70-ата минута, когато удар на Тони Кроос прелетя над вратата.

Пет минути по-късно пък изстрел на Родриго от статично положение срещна напречната греда. Всичко в този мач свърши като интрига в добавеното време, когато влезлият като резерва Марко Асенсио оформи крайното 3:1, след като получи топката от Начо.

Така Реал Мадрид събра 56 точки и се откъсна на 11 от третия Атлетико Мадрид, който е с мач по-малко, но голямата цел е застигането на лидера Барселона. Каталунците имат тежко гостуване в Билбао на Атлетик утре вечер от 22:00 часа българско време.