Реал (Мадрид) постигна трудна победа с 2:1 като гост над Бетис в мач от 19-ия кръг на Ла Лига. В герой за "белите" се превърна бившия играч на андалусци Дани Себайос, който донесе победата на столичани в 87-ата минута. Преди това Лука Модрич беше открил, а Серхио Каналес изравни.

С успеха "белите" събраха 33 точки и се изравниха с третия във временното класиране Севиля. Бетис е седми с 26 пункта.

Срещата започна в спокойно темпо. В 8-ата минута Бензема открадна топката, но Модрич не се възползва.

Снимка 399960

Пет минути по-късно хърватинът вкара първия си гол в Ла Лига този сезон. Карвахал нанесе удар, който Бартра изби. Модрич пое топката на границата на наказателното поле и със силен удар вкара за 0:1.

"Белите" продължиха да бъдат по-добрия отбор и след попадението. След половин час игра удар на Винисиус не затрудни Лопес.

Реал (Мадрид) предлага 600 млн. евро на Тотнъм за Хари Кейн и Кристиан Ериксен

Лудост: Реал (Мадрид) предлага 600 млн. евро на Тотнъм, вижте за кого!

Сделката може да стане факт през лятото

В 34-ата минута бразилецът изведе Валверде сам срещу Пау Лопес. Антонио Бараган обаче успя да застигне играча на столичани и със шпагат да му отнеме топката.

В 42-ата минута Каналес стреля опасно от пряк свободен удар, но топката мина покрай гредата.

Втората част започна с удар на Каналес, който Навас улови. В 60-ата Андрес Гуардадо нанесе зрелищен удар от въздуха от около 20 метра, като топката почти облиза лявата греда на вратата на Кейлор Навас.

В 67-ата минута Каналес получи топката и я прокара между краката на Навас. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след консултация с ВАР съдията Ернандес Ернандес посочи центъра за гол.

Снимка 399959

Източник: Twitter

Соляри реагира след попадението и пусна в игра бившия играч на Бетис Дани Себайос.

В 86-ата минута Каземиро бе фаулиран пред наказателното поле. Себайос застана зад топката и намери пролука през стената, вкарвайки за крайното 1:2.