Реал (Мадрид) постигна важна победа с 2:1 като гост над Алавес в мач от 6-ия кръг на Ла Лига.  Дани Себайос (10,43) вкара двете попадение за "белите", докато Ману Гарсия (40) се разписа за домакините. "Кралския клуб" събра 11 точки след днешния успех и заема 4-о място във временното класиране, докато Алавес все още няма спечелена точка от началото на сезона.

Зинедин Зидан бе оставил на пейката Лука Модрич и Гарет Бейл, а вместо тях като титуляри се появиха Дани Себайос и Лукас Васкес. Марко Асенсио също се завърна сред титулярите.

Седемте причини за изоставането на Реал (Мадрид) от Барселона

Седемте причини за изоставането на Реал от Барса

Зинедин Зидан носи основна вина за пропилените възможности

Първата по-сериозна ситуация бе пред вратата на Реал, но Кейлор Навас се намеси добре и изби. В 10-ата минута "кралския клуб" поведе. Асенсио овладя топката близо до аутлинията и пусна към Себайос, който бе непокрит на дузпата. Халфът овладя топката и простреля Пачеко за 0:1.

В 23-ата минута Рамос засече с глава центриране на Роналдо от фаул, но право в ръцете на вратаря. В 31-ата минута Начо се извиси над всички при един корнер и стреля с глава, но Пачеко майсторски изби.

Снимка 314105

Източник: Twitter

В 40-ата минута Мунир ел Хадади получи подаване отдясно и центрира към непокрития Ману Гарсия, който с глава от 14 метра реализира за 1:1. Три минути по-късно шампионите отново излязоха напред в резултата. Кристиано центрира в наказателното поле, където Пачеко не се намеси добре. Топката попадна в Дани Себайос, който я прати в мрежата с второто си попадение в срещата - 1:2.

В началото на втрото полувреме Роналдо удари греда с мощен удар. В 54-ата минута Иско се засуети и вместо да подаде на Кристиано, който бе непокрит, стреля в краката на Пачеко.

В 63-ата минута отново гредата попречи на Роналдо да отбележи. Малко по-късно Рамос вкара, но съдията отсъди нарушение в атака и отмени гола. В 66-ата минута Ману Гарсия удари с лакът в лицето Лукас Васкес, но получи само жълт картон.

В 70-ата минута Алавес бе близо до изравнителен гол. Педраса стреля, получи се рикошет, топката прехвърли Навас и се удари в напречната греда. В 74-ата минута Рамос се озова на добра позиция, но стреля много високо.

Снимка 314106

В 76-ата минута Педраса отново нацели гредата. Играчът на домакините се възползва от грешка на Каземиро и се озова очи в очи с Навас, пусна топката покрай стража, но право в страничния стълб. В 83-ата минута Пачеко спаси опасен удар на Лукас Васкес. Малко по-късно "белите" бяха близо до попадение, но Иско и Роналдо се разминаха с топката. В крайна сметка тимът на Зинеди Зидан си тръгна с три точки от гостуването на Алавес.

Алавес - Реал (Мадрид) 1:2

0:1 Себайос (10)