Реал (Мадрид) оглави класирането в Ла Лига, след победа като гост с 2:1 Алавес.

Попаденията за успеха реализираха Серхио Рамос и Дани Карвахал, докато за домакините Лукас Перес се разписа от дузпа.

Деветата си победа в шампионата и трета поредна Реал подпечата след почивката. Всичко по-интересно в срещата се случи през второто полувреме.

Реал (Мадрид) на два пъти се отказал от Икарди заради характера му

Това твърди испанското издание "Марка"

В 52-ата минута Рамос даде преднина на гостите. След центриране от фаул на Тони Кроос, капитанът на Белия балет, останал непокрит, скочи над всички и засече за 1:0.

В 62-ата минута Рамос задържа съперников играч в наказателното поле, което обаче не остана незабелязано. Точен от бялата точка в 65-ата минута за 1:1 беше Лукас Перес.

Рафа Варан пропуска следващия мач на Реал (Мадрид)

Френският бранител е с травма след битката с ПСЖ

Играчите на Зинедин Зидан обаче все още бяха казали последната си дума. В 70-ата минута след атака отдясно, Иско засече с глава отблизо, но топката се отби в главата, Дани Карвахал с бърза реакция направи добавка за 2:1.

С успеха Реал (Мадрид) се качи на първото място в Примера дивисион с 31 точки, докато Алавес остава на 13-а позиция с 18 пункта.

Зидан увери: Няма да пращаме Винисиус в друг клуб

"Вярно е, че не играем много, но ще разчитам на него"