Реал (Мадрид) прекъсна серията си от две поредни равенство в Ла Лига. В мач от 4-ия кръг на първенството "кралския клуб" победи с 3:1 Реал (Сосиедад) на "Аноета". Борха Майорал даде пренина на столичани в 19-ата минута, а десет по-късно Кевин вкара хубав гол за 1:1. Левият бек на домакините си заби автогол в 35-ата минута, а малко след час игра Гарет Бейл оформи крайното 1:3.

Реал събра 8 точки и заемат 4-о място във временното класиране, докато тимът от Сан Себастиан е с точка повече на третото място, след като тази вечер записа първа загуба от началото на сезона.

Треньорът на Реал (Мадрид) Зинедин Зидан даде шанс на Борха Майорал да стартира в титулярния състав, след като Роналдо е наказан, а Бензема контузен. Бейл и Асенсио партнираха на младока в предни позиции.

Снимка 313069

Двубоят започна по-активно за гостите. В 16-ата минута Тео Ернандес пусна към Асенсио в наказателното поле, който бе на добра позиция за стрелба, но бранител на домакините го блокира. В 19-ата минута Реал поведе. Каземиро центрира в наказателното поле, където капитанът Серхио Рамос овладя топката във въздуха, не успя да стреля със задна ножица. Кълбото обаче попадна в Борха Майорал, който без да се бави матира Рули за 0:1.

Зинедин Зидан: Гарет Бейл може да се разпише срещу Реал Сосиедад

Зизу предвиди: Бейл вкарва два гола утре и запушва устите на критиците

"Трябват му няколко месеца, за да върне формата си"

Десет минути по-късно Кевин Родригес намери топката от въздуха и реализира страхотен гол за 1:1. В 34-ата минута Рули спаси опасен удар на Каземиро. Минута по-късно Кевин бе на път да повтори първия си гол. Левият бек намери топката от въздуха, но нацели гредата. В отвентата атака Майорал се забави да изведе Иско, но върналият се в отбрана Кевин имаше нещастието да си вкара автогол за 1:2.

Второто полувреме започна с атаки и към двете врати. В 52-ата минута Борха Майорал опита силен удар, но Рули спаси. Добавката на нападателя се оплете от външната страна на мрежата.

Снимка 313068

В 61-ата минута Реал (Мадрид) вкара трети гол. Бейл се откъсна от защитата на домакините и копна топката над Херонимо Рули за 1:3.

Последната опасност отново бе пред вратата на Реал (Сосиедад). В 74-ата минута опасен удар на Иско премина близо до гредата на домакините.