Реал (Мадрид) победи Депортиво Алавес в мач от 20-тия кръг на Ла Лига. Битката на стадион "Мендисороса" приключи с успех с 4:1 за "галактикос".

Точни в тяхна полза бяха Каземиро, Азар и на два пъти Карим Бензема. Почетното попадение за съперника реализира Хоселу.

Снимка 515283

Източник: Twitter

Реал (Мадрид) се намира в сериозна криза в резултатите в последно време и гостуването днес бе добра възможност за играчите на Зинедин Зидан да вземат глътка въздух. Те оправдаха високите очаквания и спечелиха с лекота.

Каземиро даде предимство на "кралете" след 15 минути игра, след като засече добре топката при центриране в наказателното поле.

Вратарят на Алавес можеше да реагира и по-навременно, като единствено изгледа как кълбото влиза в мрежата.

Снимка 515280

Четири минути преди почивката Бензема получи пас с пета от Азар и с премерен изстрел покачи на 2:0 за тима си.

В продължението на първата част и самият Азар успя да запише името си сред голмайсторите, като получи извеждащо подаване, спря си технично кълбото и с технично отиграване залъга вратаря.

Снимка 515282

Хоселу вкара с глава след 59 минути игра, след подаване от статично положение, но сериозен подем в играта на домакините не последва.

Вместо това Бензема изпрати истински снаряд в мрежата, точно 20 минути преди края на редовното време, оформяйки финалното 1:4.

Снимка 515281

В първенството Реал е в серия от 9 мача без загуба и в момента е на второ място в класирането.

Алавес пък вече пети пореден сезон е в най-високото ниво на испанския футбол и целта е това да продължи и през следващата футболна година.

Баските в момента са точно над чертата с изпадащите.

Рафаел Варан обмисля да напусне Реал (Мадрид)?