Реал (Мадрид) победи с 2:0 Айнтрахт (Франкфурт) в срещата за Суперкупата на Европа по футбол.

Двубоят между носителя на Шампионска лига и на Лига Европа се проведе във финландската столица Хелзинки.

Дейвид Алаба се разписа в 37-ата минута почти на празна врата за носителите на ШЛ. След грешка в отбраната на германците при центриране. Преди това и двата тима пропуснаха по едно чисто голово положение.

Даичи Камада в 14-ата минута нямаше късмет при опасна ситуация. Малко след това и Винисиус се отчете с пропуск.

Вини обаче направи супер пробив в 36-ата минута, а броени секунди по-късно се стигна до гола на поливалентния играч - Алаба. Карим Бензема в края на първото полувреме бе близо до попадение, но топката мина на сантиметри от вратата.

Бензема обаче бе точен в 65-ата минута. Карим показа страхотния си нюх пред гола, след асистенция на Вини-жуниор. Често срещана комбинация в мачовете на "кралете". 4 минути по-рано Каземиро нацели греда с мощен шут.

Карло Анчелоти разчита на доказани бойци в състава на "белия балет" и Реал заслужено вдигна трофея.

Реал и Айнтрахт се изправиха един срещу друг в повторение на финала в КЕШ през 1960, когато мадридчани ликуват след зрелищното 7:3.

Ето титулярите за днешния двубой:

Реал: Куртоа; Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Каземиро, Модрич, Кроос, Валверде, Бензема, Винисиус

Айнтрахт: Трап; Н'Дика, Тута, Туре, Ленц, Роде, Соу, Кнауф, Линдстрьом, Боре, Камада