С днешните три мача ще приключи 30-ият кръг на испанската Примера Дивисион. Около един часа след полунощ напълно е възможно да има рокада на върха и Реал (Мадрид) да изпревари Барселона, като двата отбора имат по 65 точки.

Първата среща от 15:00 часа противопоставя 17-ия Селта на 12-ия Алавес. Това е от мачовете, които могат да гарантират оставането на галисийците в елита. Победа ще ги отдалечи от първия изпадащ в момента Майорка на 4 точки. Баските имат 35 точки и всеки положителен резултат за тях ще е бонус.

От 20:30 часа осмият Валенсия приема намиращият е на фаталната 13-а позицяи Осасуна. При победа домакините ще се доближат на точка зад седмия Виляреал. Ситуацията на Осасуна е идентична с тази на Алавес, което предполага спокоен мач за тима от Навара.

В последната среща Реал (Мадрид) ще излезе за победа в Сан Себастиан срещу Реал Сосиедад. "Белия балет" има да си връща за домакинската загуба в четвъртфинала за Купата на Краля. Освен това Реал е длъжен да се възползва от грешната стъпка на Барселона в петък. В момента везните за спечелване на титлата се накланят в посока към мадридския гранд.

Реал Сосиедад прави силен сезон, но губи позиции след рестарта на сезона. Победа на баските ще ги доближи на 2 точки от третия и четвъртия Атлетико (Мадрид) и Севиля. Отборът от Сан Себастиан по принцип не цепи басма на никого и успехът на Реал не може да бъде безпроблемен.