Бившият футболист на Ливърпул и ново попълнение на Реал Мадрид - Трент Александър-Арнолд разкри, че учи испански... "от няколко месеца".
Звездата на Англия остави феновете на бившия си клуб Ливърпул безмълвни, когато се обърна към семейството, приятелите и медиите на перфектен испански по време на представянето си като играч на Мадрид миналата седмица.
След трудното си дебютно представяне за "белите", десният бек беше попитан от различни медии за езиковите си таланти и разкри, че се е подготвял за испански в очакване на преминаването си в Мадрид.
"Уча испански от няколко месеца, каза той пред DAZN. - Когато разбрах, че идвам, исках да се науча да се адаптирам. Нова страна, нов отбор и нов град... Важно е да покажеш, че имаш намерение да се адаптираш възможно най-добре към културата. Това е, което правя".
Тъй като е прекарал цялата си кариера в Мърсисайд, мнозина са очаквали Александър-Арнолд да започне живота си в Испания с малко или никакви познания по езика.
Въпреки това, миналата седмица мнозина останаха изумени, когато бившият втори капитан на "червените" изнесе цялата си реч на испански, разкривайки, че за него е "сбъдната мечта" да се присъедини към 15-кратния европейски клубен шампион.

Източник: GettyImages
Трент се тупаше в сърцето, но...
Част от верните фенове на Ливърпул и много футболни привърженици като цяло се чудят как Александър-Арнолд владее толкова добре езика, като се има предвид, че е решил да напусне "Анфийлд Роуд" едва през март.
Медията за фенове на Ливърпул Redmen TV написа подигравателно: "Впечатляващо за момче, което е взело решението едва през март".
"Този човек планира този ход от дълго време!!!", "Разбира се, че Трент трябваше да го направи, когато планираш този ход от почти две години", гласят още две мнения от форума на мърсисайдци.
Десният бек напусна Ливърпул след края на сезона като свободен агент, но "червените" все пак получиха 10 милиона паунда, за да може Реал да го картотекира за Световното клубно първенство.
Допълнително масло в огъня наля и бившият играч на Челси и коментатор на DAZN - Джон Оби Микел, който се усъмни в думите му: "Казва, че учи испански от няколко месеца, но не съм сигурен в това. Може би се е занимавал година!".
Enemy
на 19.06.2025 в 17:48:29 #4Много шум за един посредствен играч. Силните му години в Ливърпул са вече забравени, защото бяха отдавна. Едва ли ще ме изненада с добро представяне. Спрял е тотално, даже неможач като Лукас Васкес изглежда по-добре
grizzlybear1948
на 19.06.2025 в 16:35:08 #3TAA e абсолютен KaПyТ.
grizzlybear1948
на 19.06.2025 в 16:34:11 #2Не съм слушал интервюто, но тоя няма как да говори испански толкова добре за 3 месеца. И то при положение, че си е бил в рижеландия.
iliev_72
на 19.06.2025 в 15:30:36 #1Да не се заблуждаваме ! Много лесно е да научиш няколко изречения ! Да съдим за неговият испански след интервю на испански !