В сряда вечер Реал (Мадрид) успя да запише победа над Спортинг (Лисабон) с 2:1 в първия мач от групите на Шампионска лига. До 89-ата минута „белите” губеха в резултата, но гол на Кристиано Роналдо изравни силите, след което Алваро Мората оформи крайното 2:1 в последната минута на добавеното време.

Този двубой не само бе зрелищен обрат, а влезе и в историята на клуба. „Marca” публикува материал, в който ясно личи, че Зинедин Зидан продължава традициите на Реал, запазили се през годините.

От кога датират великите обрати на кралете?

Всичко започва през средата на 70-те години в мач за Купата на Европа. Срещата е срещу Дарби Каунти, когато Реал успява да си извоюва победата след като отстъпва с 1:4 в първия двубой.

Борусия (М’Гладбах), Андерлехт, Интер (повече от веднъж), Байерн (Мюнхен)...

Когато мач от европейски турнир се играе на „Бернабеу” оставя усещането, че отборът няма как да загуби, дори и първата среща да е завършила по трагичен начин за Реал.

1:5, 0:3, 0:2... не е важно с колко точно изостава в резултата Мадрид, винаги може да обърне нещата в своя полза.