Реал (Мадрид) направи нова грешна стъпка в Ла Лига. В мач от 22-ия кръг на първенството "белите" завършиха наравно 2:2 като гости на Леванте. "Лос бланкос" два пъти излизаха напред в резултата чрез Серхио Рамос (11) и Иско (82), но с попадения на Емануел Боатенг (42) и Джампаоло Пацини (89) домакините стигнаха до равенство.

Така Реал остава на четвърто място във временното класиране с 39 точки, докато Леванте е 17-и с 20 пункта.

В 6-ата минута удар на Марсело мина над вратата. Пет по-късно отново бразилецът се озова на стрелкова позиция, но ударът му бе избит в корнер. При изпълнението на ъгловия удар Серхио Рамос се извиси и с глава вкара за 0:1.

Снимка 338111

В 29-ата минута Бензема стреля от малък ъгъл, но Ойер блокира удара му.

В края на полувремето гостите се поотпуснаха и Леванте изравни. Педро Моралес бе изведен зад защитата, но Навас спаси удара му. Топката попадна в Емануел Боатенг, който с шут извън наказателното поле вкара за 1:1.

Втората част започна с добра възможност за гол пред Дукуре, но топката се отби от Варан и излезе в корнер. В 56-ата минута Роналдо стреля в крак на защитник от отлична позиция.

Реал (Мадрид) може да си върне Хамес Родригес без пари през лятото

В момента халфът играе под наем в Байерн (Мюнхен)

В ответната Джеферсон Лерма стреля силно, но в главата на Кейлор Навас. Силен удар на Роналдо в 64-ата минута бе спасен от Ойер.

Зинедин Зидан извади игралия слабо Гарет Бейл и пусна вместо него Иско. Именно той бе близо до гол в 72-ата минута, но Ойер се намеси добре и спаси. Две минути по-късно удар на Рамос с глава бе отразен от стража на Леванте.

Снимка 338110

Натискът на Реал даде резултат в 82-ата минута. Бензема се пребори с Луна за една топка и намери Иско на точката на дузпата. Халфът насочи кълбото неспасяемо в мрежата за 1:2.

В 86-ата минута Рожер Марти от 2 метра не успя да вкара в опразнената врата и пропусна да изравни. Три минути по-късно резервата Джампаоло Пацини получи отличен извеждащ пас и с удар по диагонала изравни - 2:2.