Реал (Мадрид) постигна не особено лесна, но пък изключително ценна победа при гостуването си на Валядолид.

"Галактикос" се наложиха с минималното 1:0 над съперника си. Автор на единственото попадение в срещата стана Начо, разписал се 12 минути преди последния съдийски сигнал.

Това беше победа номер 13 за столичани. Също толкова има и вторият в подреждането Барселона. Каталунците обаче са допуснали цели 4 поражения, докато Реал има само едно в пасива си.

Така с 46 точки, три повече от Барселона, "кралете" оглавяват таблицата в Ла Лига.

Валенсия победи Барселона с 2:0

Безидеен Барса се сгромоляса на "Местайя"

"Каталунците" загубиха с 0:2 от Валенсия

Реал (Мадрид) категорично не изигра най-силния си мач от началото на сезона, като до последно сякаш победата на тима не беше никак сигурна.

В 78-ата минута Кроос центрира в наказателното поле, Начо се оказа на правилното място и прати топката в мрежата за 0:1.

Снимка 463532

Източник: Twitter

След отбелязването на гола си, столичани се прибраха в собствената си половина и дадоха възможност на съперника да създаде нещо по-интересно. Във важен момент бе маркирана засада в една от акциите на домакините и това спря сигурна голова атака за тима.

Повторенията показаха, че по-скоро решението на съдията е било правилно.

Иско пък можеше да открие резултата на по-ранен етап от мача, но от изгодно статично положение не намери очертанията на вратата.

Гарет Бейл пред завръщане в Тотнъм?

Жозе Моуриньо настоява трансферът да се случи още през януари

Карим Бензема имаше само една по-опасна ситуация в своя полза, но стреля неточно с глава.

В края на продължението пък младият талант Родриго поиска смяна, което видимо притесни Зидан.

Така или иначе успехът на Реал (Мадрид) стана факт след края на добавените минути към редовното време и по този начин съставът се нареди на първото място в класирането.

Реал (Мадрид) похарчи 132 млн. и все още не намира новата си суперзвезда

Поне засега "кралете" удрят на камък в опитите си

Още в следващия кръг обаче столичани приемат градския си съперник Атлетико, докато за Барселона задачата е далеч по-лесна, на пръв поглед. Каталунците са домакини на Леванте.