Реал (Мадрид) победи Валенсия с 2:1 на "Сантяго Бернабеу", в среща от 34-ия кръг на испанското футболно първенство.

Серхио Рамос, Кристиано Роналдо и голяма част от основните фигури в състава на Зинедин Зидан се завърнаха в титулярните единадесет на "кралския клуб", а португалецът бе засенчен от неочакван герой, макар да бе в светлината на прожекторите след като вкара гол и пропусна дузпа.

Абсолютен шедьовър на Даниел Парехо накара гостите да мечтаят, но за съвсем кратко, защото във финалните минути Марсело донесе трите точки на своя тим с победен гол, който върна столичани на върха в Ла Лига.

Барселона (78 точки) играе по-късно днес с градския съперник Еспаньол. Освен това Реал има и отложен мач със Селта (Виго).

След като не успя да спечели предишните си две домакинства, Реал нямаше право на трета грешка на "Бернабеу" в стремежа да остане с равни точки с Барселона.

Съперникът Валенсия определено доиграва разочароващия сезон, но естествено опита да препъне столичани по пътя им към първата титла от 2012-а.

Разгромът в Ла Коруня в сряда показа, че поражението от каталунците не е повлияло и макар и без някои водещи фигури, "белите" спечелиха без проблеми и категорично с 6:2.

Феновете на Реал настояват: Иско и Мората трябва да са титуляри

Ще уважи ли Зизу тяхното решение?

Гостите имаха само 9 победи в Мадрид от 81 гостувания в първенството и въпреки че за последно триумфираха в столицата през 2008-а, в две от последните си 3 визити завършиха наравно 2:2, а през миналия сезон отстъпиха с 2:3, така че хората на Зидан трябваше да внимават.

Зинедин Зидан: Не ми харесва медийният натиск

"Разполагам с извънземен състав"

Валенсианци обаче определено не са убедителни в защита, след като допуснаха 13 гола в предишните си 5 визити и при положение, че Реал бе реализирал поне по два гола в 12 от последните си 13 домакинства, всичко говореше, че би било истинска сензация, ако Реал не успее да спечели.

Роналдо изведе тима си напред в резултата след 27 минути игра, но още 30 по-късно пропусна дузпа.

Последва голът на Парехо, който сякаш изправи на нокти цялата скамейка на домакините 8 минути преди края, но още 4 след това Марсело донесе трите точки на тима си с гол за крайното 2:1.