Карим Бензема отбеляза два гола в края за победата на Реал (Мадрид) с 3:1 при гостуването на Еспаньол. Отборът на Карло Анчелоти има пълен актив от 9 точки след три кръга в Ла Лига.

Реал поведе в резултата в 12-ата минута чрез Винисиус Жуниор, като асистенцията бе на новото попълнение Чуамени. Хоселу изравни малко преди почивката, след като бе точен при добавката.

Карло Анчелоти: Няма да подпишем с никого, ако Асенсио си тръгне

Всичко ще стане ясно на 2 септември, коментира специалистът

Еспаньол игра силно след подновяването на играта, но нямаше късмет да се разпише. Две минути преди края резервата Родриго с отлично подаване намери Бензема и французинът прати топката в мрежата за 2:1.

В добавеното време попадение на Родриго бе отменено поради засада. Веднага след това Дани Себайос отне топката при недоразумение в защитата на Еспаньол, но вратарят Лекомт го повали на границата на наказателното поле. След разглеждане на ситуацията съдията показа червен картон на стража. От отсъдения фаул Бензема се разписа, а вратата на домакините бе пазена от полеви играч.