Реал (Мадрид) направи нова крачка към спечелването на титлата в Ла Лига. В двубой от 30-ия кръг столичани се наложиха с 2:1 като гости срещу Селта след голове от дузпи на Карим Бензема.

В 18-ата минута Нолито извърши нарушение в наказателното поле и главният съдия Пабло Гонсалес Фуертес отсъди дузпа. Бензема беше точен от бялата точка, давайки ценен аванс в полза на столичани, които продължиха силното си представяне в Примера дивисион.

Реал (Мадрид) се дърпа да плаща заплатата на Ерлинг Халанд

Контузиите на нападателя също предизвикват безпокойство у "белия балет"

Само пет минути по-късно Яго Аспас пропусна да изравни. Това се случи осем минути след почивката, когато Нолито беше точен за 1:1 с удар отблизо при добавка.

В 64-ата минута се стигна до втора дузпа за Реал Мадрид след фаул на Джейсън Мурийо. Този път Бензема не беше прецизен и Матиас Дитуро се справи с удара на френския голмайстор от бялата точка.

В 68-ата минута арбитърът Фуертес отново посочи 11-метров наказателен удар в полза на гостите след нарушение на Кевин Васкес. Карим Бензема реализира най-тежкото наказание във футбола и фиксира крайното 2:1.

Реал (Мадрид) има 69 точки на първо място в класирането, докато Селта се намира на 11-та позиция с 36 точки.

По-късно днес Атлетико (Мадрид) приема Алавес, а в неделя Барселона е домакин на Севиля.