Реал (Мадрид) записа трети пореден мач без победа в Ла Лига. "Белите" бяха победени с 2:1 у дома от Алавес. Срещата бе от 11-ия кръг на шампионата. Лукас Перес (5-дузпа) и Хоселу (49) се разписаха за баските. За "лос меренгес" точен бе Каземиро (86).

Така Реал остава четвърти със 17 точки. Алавес се изкачи на 9-а позиция с 12 пункта.

Гостите поведоха още в 5-ата минута. Лагуардиа стреля с глава при едно центриране, а топката срещна ръката на Начо. Лукас Перес застана зад топката и вкара за 0:1.

В 15-ата минута "белите" бяха близо до изравнителен гол след удар с глава на Мариано. Малко по-късно вратарят на гостите спаси удар на Азар.

Снимка 507436

Гостите направиха непростим пропуск в 24-ата минута. Лукас Перес получи прекрасен пас зад защитата и останал очи в очи с Куртоа реши да го прехвърля технично, но стражът реагира перфектно и успя да избие топката.

Четири минути след това Азар се контузи и бе заменен от Родриго. В 39-ата минута Пачеко на два пъти направи страхотни спасявания след удари на Кроос.

В началото на второто полувреме Алавес вкара втори гол. Куртоа сбърка и даде лош пас. Хоселу овладя и намери опразнената врата за 0:2.

В 63-ата минута гостите можеше да вкарат трети гол. Лукас Перес се откъсна, финтира защитник и нанесе удар, който Куртоа спаси.

Севиля удари Уеска за трета поредна победа в Ла Лига

Юсеф Ен Несири вкара единствения гол в мача

В 73-ата минута Родриго бе близо да върне един гол за Реал, но ударът му по земя "облиза" гредата. Малко по-късно и Лукас Васкес стреля в аут.

В 86-ата минута "белите" върнаха един гол. Топката стигна до Винисиус след центриране от корнер. Бразилецът нанесе удар, който Пачеко успя да избие, но при добавката Каземиро направи 1:2.