Сребърните медалистки от Сочи 2014- отборът на САЩ, стартираха с победа с 3:1 над Финландия в женския хокеен турнир в ПьонгЧанг.

Финландките откриха резултата 6 секунди преди края на първата третина, когато се разписа Венла Хови. Тя получи пас от Петра Ниеминен пред вратата и от половин метър заби шайбата под горната греда. Отборът на САЩ вдигна оборотите след началото на втората третина и в рамките на три минути обърна развоя на мача.

Най-напред Моник Ламоро-Морандо изравни след самостоятелен пробив, а в 11:29 минута на частта при числено превъзходство Кендъл Койн се разписа след излизане на чиста позиция. 13 секунди преди последната сирена американките стигнаха до трети гол, дело на Дани Камеранези, която се разписа на празна врата.