Германия остана под номер 3 в класирането на Група "С" от олимпийския турнир по хокей на лед в ПьонгЧанг. Бундестимът вкара три дузпи и победи Норвегия с 2:1. Съставът е с две точки след първата си победа, докато скандинавците останаха с една и финишираха на последно място.

Патрик Хагер вкара първия гол в мача след 12:53 минути игра във втората третина, а Александър Райхенберг изравни 5:19 след началото на третата. В продължението не паднаха голове, а при дузпите германците вкараха цели три гола чрез Хагер, Матиас Плахта и Доминик Кахун.

Алберт Попов: Във втория манш нацелих нещата

Попов: Във втория манш нацелих нещата

"Самочувствието ми бе повдигнато"

Дани аус ден Биркен спаси 28 удара на вратата на германците, а Ларс Хауген отрази 37 за норвежците.

Германците победиха за трети път норвежците на Олимпийски игри, а следващото предизвикателство пред двата отбора са квалификациите за четвъртфинали.