Най-добрата българска сноубордистка Александра Жекова остана на шесто място във финала на дисциплината сноубордкрос на олимпиадата в ПьонгЧанг.

Това е най-доброто класиране за български спортист до момента след 14-ата позиция на ски скачача Владимир Зографски на нормална шанца.

Отличието в ПьонгЧанг спечели италианката Микаела Мойоли. Втора остана 16-годишната Джулия Перейра де Соуса от Франция, а трета чехкинята Ева Семкова.

Жекова стартира предпазливо надпреварата и даде осмо време в квалификациите. На 1/4-финалите Сани спечели своята серия. На полуфиналите българката попадна в много трудна серия заедно със световната шампионка Линдзи Джакобелис, споменатата Ева Самкова и Шарлот Банкс. Падане на Банкс помогна на Жекова и тя стигна до битката за медалите.

Сани избра да кара в левия коридор. По време на финала тя се движеше пета, но в крайна сметка завърши на шесто място.