Френските медии обърнаха сериозно внимание на представянето на две от звездите на ПСЖ Килиан Мбапе и Лионел Меси в осминафинала в Шампионската лига срещу Реал (Мадрид).

Парижани спечелиха с 1:0, като победното попадение дойде в допълнителното време и беше дело на французина, докато аржентинската суперзвезда пропусна дузпа през втората част.

L'Équipe оцени представянето на Мбапе в срещата с "8". "Той е специален играч. Можеше да бъде по-ефективен, но от него започна всичко.Страхотното му ускорение постави Карвахал в шах.

ПСЖ победи Реал (Мадрид) с 1:0

ПСЖ удари Реал (Мадрид) в добавеното време

Килиан Мбапе избухна за парижани в края

Действието за дузпата обобщава всичко. Той никога не се отказва. Голът е обобщение на техническите му качества и хладнокръвието му", пише изданието.

Контрастът с Меси обаче е пълен. Бълхата получи оценка "3". "Има нещо тъжно да го гледаме такъв. През първата част, когато се опитваше да организира играта в халфовата линия, беше активен, но му липсваше прецизност (освен при подаването към Мбапе в 17-ата минута).

Мбапе: Не ми трябва мач срещу Реал, за да разбера, че играя за един от най-добрите клубове в света

"Съсредоточен съм и съм щастлив, че съм в ПСЖ"

През второто полувреме беше по-добър. Организира добре някои атаки. Оценката му обаче е ниска заради някои пропуски, както и изпуснатата дузпа. Този Меси е смущаващ", коментират от авторитетното издание.