Пари Сен Жермен победи Реал (Мадрид) с 1:0 в най-вълнуващата и очаквана среща от 1/8-финалите на Шампионска лига, играна на митичния стадион "Парк де Пренс".

В по-голямата част от мача парижани владееха случващото се на терена, но така и не успяваха да разпечатат вратата на Тибо Куртоа, а като за капак на всичко Лионел Меси (62') пропусна да се разпише от дузпа. В крайна сметка обаче Килиан Мбапе (90+4') отбеляза безценно за ПСЖ попадение.

ПСЖ - Реал (Мадрид): 1:0 (Развой на срещата по минути)

Мбапе вероятно ще играе срещу бъдещия си отбор

Другата положителна новина за домакините тази вечер бе завръщането на Неймар. Бразилецът лекуваше контузия и се появи в 73-ата минута. Рваншът на "Сантиаго Бернабеу" ще бъде на 9 март.

Двубоят започна равностойно, като двата отбора не предприемаха излишни рискове. Парижани основно задържаха топката в свое притежание, опитвайки се да пробият защитата на Реал.

Снимка 563690

В петата минута Килиан Мбапе демонстрира класата си и проби отляво. Французинът подаде към Ди Мария, който от точката на дузпата шутира, но прати топката високо над вратата.

В 18-ата минута именно Мбапе бе изведен с хитро, прехвърлящо защитата подаване. Притиснат от Милитао, французинът все пак нанесе удар, който обаче бе отлично отразен от Тибо Куртоа. С това и приключиха интересните положения през първото полувреме.

Снимка 563691

През втората част парижани получиха правото да изпълнят дузпа, след като Дани Карвахал повали Мбапе на земята в наказателното поле. Лионел Меси се нагърби с отговорността, но не успя да се разпише от бялата точка.

До края на срещата домакините бяха по-дейни, но така и не успяха да разпечатат вратата на Куртоа. В добавеното време обаче пореден отличен пробив на Мбапе отляво завърши с диагонален изстрел по земя. Топката мина между краката на Куртоа и влезе във вратата - 1:0.