ПСЖ постигна втора поредна победа в Лига 1. Финалистът в Шампионската лига надви Ница с 3:0 като гост и показа, че кризата от началото на кампанията е преодоляна.

Килиан Мбапе откри резултата в 38-ата минута от дузпа. В продължението на първата част Анхел ди Мария удвои преднината на гостите. Крайният резултат оформи Маркиньос в 66-ата минута.

Така парижани събраха 6 точки след четири кръга. Толкова имат и "орлетата".

В 38-ата минута Мбапе нахлу в наказателното поле отляво и бе фаулиран. Главният рефер посочи бялата точка, а потърпевшият откри резултата.

В първата минута на добавеното време на първата част нов пробив отляво на Мбапе завърши със спасяване на вратаря. Топката обаче стигна до Ди Мария, който я прати във вратата за 0:2.

В 66-ата минута Маркиньос се разписа с глава след центриране на Ди Мария от пряк свободен удар.

Победата на ПСЖ можеше да бъде и по-изразителна, но попадение на Мбапе бе отменено заради засада в 77-ата минута.