ПСЖ продължи наказателната си акция през тази седмица, като този път го отнесе Бордо. В мач от 8-ия кръг на френската Лига 1 парижани разбиха "жирондинците" с 6:2 у дома. Неймар вкара два гола, а по един добавиха Кавани, Мюние, Дракслер и Мбапе. За гостите се разписаха Юнус Санхаре и Малко от дузпа.

С успеха ПСЖ продължава да води във временното класиране с 22 точки. Бордо заема 3-о място с 15 пункта.

Още в 5-ата минута парижани излязоха напред в резултата след отлично изпълнение на Неймар от пряк свободен удар. В 12-ата минута домакините организираха многоходова атака и Неймар изведе Кавани на добра позиция и за уругваецът не бе проблем да направи 2:0.

Снимка 315341

В 21-ата минута парижани вече водеха с 3:0. Юри Берчиче проби по десния фланг и върна топката към границата на наказателното поле, където Тома Мюние засече кълбото във вратата.

След половин час игра Бордо върна едно попадение, след като Санхаре на празна врата намали на 3:1. В 41-ата минута ПСЖ получи право да изпълни дузпа. Кавани отстъпи правото на Неймар и бразилецът заби втория си гол в срещата - 4:1. В края на полувремето "принцовете" направиха преднината си четири гола. Мбапе напредна и намери Дракслер, който от воле реализира за 5:1.

ПСЖ разгроми Байерн (Мюнхен) с 3:0

Футболна Европа трепери от ПСЖ! Французите безмилостни, размазаха Байерн!

Французите безмилостни, вкараха три, изпуснаха куп положения

През втората част ПСЖ понамали темпото, но в 58-ата стигна до нов гол. Тогава Дракслер върна жеста на Мбапе, като го изведе на добра позиция и младият талант вкара за 6:1.

В 75-ата минута в игра за Бордо влезе Джонатан Кафу, като замени Комано. В заключителните минути на срещата Малком оформи крайното 6:2 след точно изпълнена дузпа. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу бившия играч на Лудогорец.