ПСЖ записа трудна победа с 2:0 над Лион в мач от 6-ия кръг на френската Лига 1. Успехът на парижани бе изкован в последните 15 минути, като първо Кавани откри резултата в 75-ата минута, а в 86-ата Жереми Морел си вкара автогол. Двата тима изиграха динамичен мач и пропуснаха няколко отлични възможности за гол.

Парижани продължават без загубена точка от началото на кампанията и вече имат 18 пункта. Лион е с 11 точки.

Снимка 313073

Срещата започна двуостро и първо Мемфис Депай пропусна да отбележи, а след това удар на Тиаго Силва мина над вратата над Лион. В 15-ата минута Неймар бе на косъм да вкара от корнер, но Лопеш се намеси в последния момент и изби.

В 44-ата минута дойде едно от най-добрите положения за домакините. Неймар напредна на скорост и отправи бомбен изстрел, който бе спасен блестящо от португалския страж на Лион.

Фенове на ПСЖ и Марсилия се биха във Франция

Фенове на ПСЖ и Олимпик (Марсилия) заформиха страховито меле

Ултрасите се засекли край град Буве

В началото на втората част Фекир напредна и нанесе силен удар, който бе спасен с мъка от Ареола. В 57-ата минута Неймар отправи снаряд към вратата на Лопеш от фаул, но стражът спаси. В 67-ата минута дойде най-инфарктната ситуация пред вратата на Ареола. Първо Тиаго Силва се наложи да чисти пред голлинията след удар с глава на Мемфис Депай, а няколко секунди след това страхотен удар на Танги Ндомбеле се отби от напречната греда. Две минути по-късно Ареола спаси удар с глава на Марсело.

Така се стигна до 75-ата минута, когато Ло Селсо справи с бранител на Лион и центрира към Кавани, където Марсело засече топката в собствената си врата.. В 78-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение на Менди срещу Килиан Мбапе в наказателното поле. Кавани застана зад топката, но Лопеш отрази неговия удар.

В 86-ата минута Жереми Морел сложи точка на спора, след като и той си вкара автогол - 2:0 за ПСЖ.