Отборът на Пари Сен Жермен започна по подобаващ начин защитата на титлата си. "Принцовете" подчиниха с класическото 3:0 Каен, като двубоят бе белязан от официалния дебют на треньора Томас Тухел и легендарният италиански страж Джиджи Буфон.

Тимъти Уеа: Син на президент и футболна легенда е новата звезда на ПСЖ

"Не чувствам напрежение, просто играя и давам всичко от себе си", споделя наследникът на Джордж Уеа

Макар и с доста нестандартен състав, включващ няколко от юношите на ПСЖ, грандът нямаше особени проблеми със своя опонент.

"Парк де Пренс" трябваше да чака едва 10 минути, за да види първия гол в тази среща. Той бе реализиран от бразилския маестро - Неймар. Звездата остана сам срещу стража Самба и не сгреши.

Снимка 372989

Източник: EPA/БГНЕС

В 35-ата минута дойде и редът на Адриен Рабио. Макар и имащ си сериозни проблеми с ръководството на клуба, опорният халф зарадва феновете с попадение. Рабио се оказа най-добре пласиран и на празна врата превърна в гол отличната асистенция на Анхел Ди Мария.

В последната минута от мача блесна силно звездата и на младия Тимъти Уеа. Синът на легендата Джордж Уеа демонстрира, че е наследил уменията на великия си родител, след като издебна грешка на съперниковия вратар и оформи крайното 3:0.

Снимка 372988

В следващия кръг на ПСЖ предстои гостуване на Гингам, докато Каен приема у дома Ница.