ПСЖ разби гостуващия Монпелие с 5:0 в мач от 22-ия кръг на Лига 1. Головете за парижани вкараха Лейвин Курзава, Анхел Ди Мария, Килиан Мбапе и Пабло Сарабия, а автогол си заби Даниел Конгре.

Гостите завършиха срещата с девет души след червени картони на Димитри Берто и Йорис Шотар.

Преди началото на срещата звездата на парижани Неймар излезе на загрявката с екип с номер 24 и изписано името на Коби Брайънт. Легендарният баскетболист почина в катастрофа преди седмица.

Снимка 464710

Източник: Twitter

В 8-ата минута Сарабия откри резултата след удар от около 25 метра.

В 41-ата минута Ди Мария разигра със Сарабия и с чудесен удар вкара за 2:0. Минути преди края на полувремето, след изпълнение на ъглов удар Даниел Конгре не се ориентира добре и прати кълбото в собствената си врата.

В 57-ата минута Неймар изведе в коридор Мбапе, който се разписа от малък ъгъл.

Курзава оформи крайното 5:0 след добавка от около 15 метра.

Така ПСЖ събра 55 точки, като има аванс от 13 пред втория Олимпик (Марсилия).

Томас Тухел относно бъдещето на Кавани: Има по-лоши ситуации в живота от това да останеш нападател на ПСЖ