ПСЖ стана шампион на Франция, след като разби със 7:1 втория във временното класиране Монако на "Парк де Пренс". Парижани събраха 87 вече имат аванс от 17 точки на върха в Лига 1 при оставащи 5 кръга до края на първенството.

Тимът на Унай Емери се развихри след първия четвърт час на мача и в рамките на 12 минути вкара цели 4 гола. Две попадения реализира Джовани ло Селсо (15,27), а по един път се разписаха Единсон Кавани (17) и Анхел ди Мария (20).

В 38-ата минута Рони Лопес върна един гол, но през втората част ПСЖ отново взе инициативата и заби нови три попадения във вратата на Даниел Субашич.

Анхел ди Мария реализира втория си гол в мачя в 58-ата минута за 5:1. Радамел Фалкао си вкара автогол в 76-ата минута. Крайният резултат оформи Юлиан Дракслер четири минути преди края на срещата.

Титлата е седма за ПСЖ във Франция, а освен това отборът стана първият от първенствата в Топ 5, който вкарва 100 гола през сезона.