Пари Сен Жермен продължава своя период без поражение във френската Лига 1, но беше разочароващ за феновете заради минималната победа с 1:0 над Брест. Въпреки това парижани се върнаха на върха в класиране с 19 точки, с 2 пред Ланс. Гостите можеха да стигнат до равенство в 69-ата минута, но Джанлуиджи Донарума спаси дузпа на Ислам Слимани.

Слабото начало на мача беше взривено след половин час, когато Лионел Меси изведе сам срещу вратаря Неймар. Бразилецът беше повален на земята от Кристоф Ерел, което доведе до неговото отстраняване от терена, но проверката на цялата ситуация с ВАР отложиха наказанието на гостите, тъй като Неймар е бил в положение на засада.

Килиан Мбапе: Съперничеството между Меси и Роналдо промени футбола

Френският национал отдаде заслуженото на двете световни звезди

Но минути по-късно двамата футболни гении отново комбинираха, за да дадат преднина на парижани - 1:0 след попадението на Неймар, който контролира подаването над защитата с невероятно докосване, преди хладнокръвно да накаже Марко Бизо.

До края на първото полувремето шампионите продължиха с натиска си, но тимът на Брест удържа. Едно попадение на Килиан Мбапе беше отменено заради засада, а накрая на частта Бизо направи и едно добро спасяване от фаул.

През второто полувреме се отвори чудесна възможност за Брест да изравни, но тъй като в наказателното хоре Преснел Кимбембе направи фаул срещу Ноа Фадига. Ислам Слимани се засили и стреля мощно, но внушителният Джанлуиджи Донарума направи страхотно спасяване на дузпата.

След като изтърваха от 11-те метра, хората на Мишел тер Закарян не успяха да намерят ритъма в играта си и до края на мача нямаха ситуации. Три минути преди края на мача защитникът Маркиньос можеше да удвои преднината на своите, но ударът му с глава след центриране на Пабло Сарабия от корнер излезе в аут.