Отборът на Пари Сен Жермен се класира за 1/16-финалната фаза от турнира за Купата на Франция. Това стана възможно след победа на тима над домакина Понтиви.

Нискоразредният състав създаде известни затруднения на парижани през първата част на двубоя, но основно това се дължеше на факта, че ПСЖ се появи на терена в различен от обичайния си стартов състав.

Част от звездите на тима получиха почивка от Томас Тухел, въпреки че преди началото на надпреварата специалистът беше категоричен, че футболистите му ще търсят пети пореден краен триумф в тази надпревара.

Снимка 398622

Източник: Twitter

ПСЖ спечели битката на "Стад Ив Аленмат" с 4:0. За техен късмет, автор на първото попадение в срещата бе състезател на съперниковия тим. Силван Жуле прати топката във вратата на собствения си отбор след 25 минути игра.

2:0 за френския гранд направи Неймар, разписал се 19 минути преди края на мача, а след него точни бяха и другите двама лидери в атаката на отбора - Мбапе и Кавани. Първият се разписа от дузпа, а уругвайският таран вкара 3 минути преди последния съдийски сигнал.

Снимка 398621

С победата си парижани продължават в следващия етап от състезанието, където очакват да научат името на поредния си опонент.