Нападателят на Пари Сен Жермен Неймар е получил увреждане на връзките на глезена при победата с 4:3 в Лига 1 над Лил в неделя, съобщи френският клуб.

Бразилският нападател, който вкара втория гол на ПСЖ в 17-ата минута, беше изнесен от терена със сълзи на очи в началото на второто полувреме, след като се сблъска с Бенжамен Андре от Лил и усука десния си глезен.

Удар по ПСЖ: Неймар пропуска реванша с Байерн (Мюнхен)

Точният срок за възстановяване на футболиста ще стане ясен след втори преглед, който ще се проведе след 48 часа.

"Допълнителните тестове днес потвърдиха, че Неймар е изкълчил глезена си и има увреждане на връзките. Той ще бъде подложен на допълнителни тестове в началото на следващата седмица", се казва в изявление на ПСЖ, без да се уточнява колко дълго Неймар ще отсъства от игра.

Според медиите във Франция бразилецът ще бъде извън терените около месец.

ПСЖ гостува на Марсилия в неделя, преди да приеме Нант на 4 март. След това парижани гостуват на Байерн Мюнхен за реванша на 8 март от осминафиналите на Шампионската лига след загубата в първия мач с 0:1.