Монако победи Пари Сен Жермен с 3:1 в среща от 23-тия кръг на френската Лига 1. Александър Головин откри резултата още в 4-тата минута, а Висам Бен Йедер удвои в 18-ата.

16-годишният Уорън Заир-Емери се разписа в 39-ата минута за парижани, но ново попадение на Бен Йедер в самия край на първото полувреме върна аванса от два гола на домакините.

Тимът на Кристоф Галтие се представя колебливо от началото на годината. Той записа две загуби и едно равенство в последните си шест мача в първенството.

Преди няколко дни пък парижани загубиха от Марсилия и отпаднаха от Купата на Франция. Монако няма загуба в последните си седем шампионатни срещи и е четвърти на 10 точки зад ПСЖ.

Мачът в Княжеството пропуснаха контузените Лионел Меси и Килиан Мбапе. Наставникът Кристоф Галтие не можеше да разчита още на Марко Верати и Ренато Санчес.

Очаква се Меси да е на линия за двубоя с Байерн от осминафиналите, който е във вторник.