ПСЖ стигна до трудна победа с 3:1 при гостуването си на Гингам. Срещата бе от 2-ия кръг на френската Лига 1. Парижани губеха с 0:1 на полувремето, но през втората част съумяха да стигнат до пълен обрат.

В 20-ата минута домакините открихра резултата с гола на Нолан Ру, който се възползва от отличен пас на Коко и прониза Буфон. До почивката нов гол на Гингам бе отменен заради нарушение на Бенезет в атака.

В началото на втората част Неймар си спечели дузпа и сам я реализира за 1:1.

След това парижани наложиха тотален натиск, но стигнаха до обрат едва в 82-ата минута. Килиан Мбапе, който влезе в игра на почивката, бе намерен на добра позиция от Ди Мария и вкара за 1:2. В даденото от съдията продължение Неймар подаде към Мбапе, младата звезда напредна в наказателното поле и технично прехвърли вратаря, за да оформи крайното 1:3.

Това бе втори пореден успех за ПСЖ от началото на сезона, докато Гингам все още няма точки в своя актив.