ПСЖ може и да лъкатуши откъм резултати в Шампионска лига, но за сметка на това селекцията на Томас Тухел продължава с наказателната акция във вътрешния шампионат.

Парижани са с пълен актив в първенството след 11 изиграни мача - 11 победи и 33 точки, след като днес се наложиха над Олимпик (Марсилия) с 2:0 като гост.

През първото полувреме зрителите не видяха кой знае колко опасности, с изключение на един удар на Луис Густаво на сметката на домакините, както и един сериозен пропуск на Ди Мария, при който топката бе избита от голлинията.

Втората част обаче предложи повече емоции за зрителите.

Първо Неймар с техничен пробив опита да намери целта, преодолявайки трима играчи на съперника, но ударът му по диагонал от наказателното поле мина встрани от вратата.

Домакините отговориха с изпълнение на Пайет от фаул, пратено под гредата, но Ареола с върха на пръстите си изби в корнер.

В игра след 60-ата минута се появи младата звезда Мбапе, който прикова вниманието с първото си докосване! Извеждащ пас на Ди Мария към таланта завърши с гол за 1:0!

До края имаше време и за още един, дело на Дракслер, който оформия крайния резултат 2:0 в добавеното време на мача.

Томас Тухел: ПСЖ не е фаворит в Шампионска лига, няма да е изненада, ако отпаднем още в групите

"Знаехме, че ще ни е трудно срещу Ливърпул и Наполи"