Старши треньорът на Пирин Иво Тренчев коментира загубата с 0:4 от ЦСКА 1948 в контрола. Той говори и за предстоящия мач с Левски на "Георги Аспарухов" в четвъртък. Наставникът на "орлетата" увери, че отборът му ще се пробва да открадне точки от "сините", колкото и трудна да изглежда задачата.

"Аз разглеждам мача като тренировка. Гледахме да дадем шанс на всички момчета. Ние сме тук от една седмица и горе-долу за първия мач се доверихме на мнението на колеги, които са работили с тях. В такава проверка срещу стойностен отбор като ФК ЦСКА 1948 беше добре да се видят всички, защото мачът ни в четвъртък с Левски ще е също толкова труден.

ФК ЦСКА 1948 разби Пирин в приятелски мач

Попаденията за домакините отбелязаха Бирсент Карагарен, Педриньо, Радослав Кирилов и Видар Кяртансон

Просто беше едно запознаване в играчите и изпробване на нова схема на игра. Без да се изтренира, няма как да се изиграе. Ще си направим изводи да продължим да го развиваме или да заложим на това, което е удобно на играчите", каза Иво Тренчев.

"Всеки има сили, на дъното ако се вземат един-два мача, веднага ще се върнеш в играта и ще започнеш да се надяваш. Ако има нужда от подкрепа, ще помислим с ръководството да се реагира сега. Макар че вече ще е труднично. Ще се опитаме да надградим.

Второто полувреме беше по-интересно и живо, макар че паднаха повече голове. Младият вратар, дадохме почивка на някои момчета, които имат травми. Битката е голяма. Влязоха и младите от школата, които е хубаво да опипат почват. За мен си е контрола", добави треньорът на Пирин.

"Всеки мач е възможен за всеки един отбор, стига да се бори и да има ден особено срещу Левски, който е най-добре представящ се отбор, заедно с Лудогорец. Отиваме с нагласата да спечелим. Никой няма да се предаде. За мен е най-важното да стабилизираме отбора игрово. Отиваме на "Герена", за да откраднем точки, макар че ще е трудно", каза още той.