Пирин представи отбора за новия сезон. "Орлетата" обаче загубиха с 0:1 контролата след презентацията срещу Витоша (Бистрица).

Самият мач бе в доста бавно темпо, като през първото полувреме благоевградчани може да съжаляват, че не поведоха в резултата, поне на два пъти.

В 14-та минута Тасев можеше да отбележи, но стреля остро по диагонала в ръцете на стража на гостите.

В 24 минута Златинов изведе отлично Тасев, който отново стреля в рамките на вратата, но пак без успех.

Отново крилото на пиринци стреля много опасно в фаул в края на полувремето, но вратарят на гостите бе на висота.

През второто полувреме темпото значително спадна, като гостите успяха да отбележат с първия си точен удар във вратата, като Иво Лазаров бе точен от фаул в 54-та минута.

В края на мача в игра за Пирин се появи и австралийският полузащитник Джейсън Хикс, който пристигна вчера и ще изкара пробен период.