Пирин спечели последния си мач от есенния полусезон и оглави класирането във Втора лига. Момчетата на Уорън Фийни се наложиха като гости над Струмска слава с 2:1

Резултатът беше открит още в седмата минута. Преслав Йорданов задържа топката умело с груб и подаде на Антон Карачанаков. Бившият футболист на ЦСКА нахлу в наказателното поле, преодоля двама противници и вкара топката в долния ляв ъгъл за 0:1.

Малко по-късно Конър Хендерсън стреля от фаул до страничния стълб на вратата, охранявана от Драгомир Петков.

Гостите си помислиха, че са решили мача в 53-ата минута. Станислав Манолев и Юлиан Попев комбинираха отлично по левия фланг. Защитникът центрира в наказателното поле, където Преслав Йорданов реализира 16-то си попадение от началото на сезона.

В 73-ата минута възпитаниците на Владимир Димитров все пак намалиха резултата. След изпълнение на ъглов удар Стилиян Николов и Александър Дюлгеров не се разбраха, от което се възползва Николай Ганчев, който отблизо реализира.

Струмска слава натисна съперника си и "орлетата" заложиха на контраатаки в края на двубоя. При една от тях Спас Георгиев стреля от дистанция, но покрай левия страничен стълб.

Натискът на домакините стана по-масиран и в 89-ата минута Кристиян Китов стреля от дистанция, което принуди Франческо Руберто да се намесва решително, избивайки топката от долния десен ъгъл.

Пирин отговори в следващата атака, след като Антон Карачанаков направи самостоятелна акция, но изстрелът му бе отразен от Драгомир Петков.

Струмска слава: Драгомир Петков, Марио Дилчовски, Румен Сандев, Мартин Костов, Борис Николов, Димитър Петков, Никола Борисов, Антон Тунгаров, Георги Иванов, Николай Ганчев, Александър Аспарухов. Старши-треньор: Владимир Димитров.

Пирин: Франческо Руберто, Архан Исуф, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Юлиан Попев, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Станислав Манолев, Спас Георгиев, Антон Карачанаков, Преслав Йорданов. Старши-треньор: Уорън Фийни.

Уорън Фийни увери: На 100 процента сме готови за предстоящия двубой

"Малко съжалявам, че първенството свършва сега, защото набрахме инерция"