Пирин спечели с 2:1 срещу Септември Симитли в последната си контрола от лагера в Банско. Двубоят се игра в Белица, а това бе шеста поредна победа контроли за "орлетата".

Първият гол в мача падна в 38-ата минута, когато Веселин Стойков матира вратаря Църваришки след удар от границата на наказателното поле. Малко след почивката пък Драги Коцев бе изведен сам и елегантно прехвърли вратаря за 2:0.

Почетният гол за тима от Симитли бе дело на Борислав Кралев 9 минути преди края, когато се възползва от грешка в отбраната на Пирин. В мача не взе участие поради травма капитанът на елитния тим Георги Георгиев.

Благоевградчани ще изиграят още 2 контроли до началото на сезона - на 21 юли срещу Вихрен (Сандански) и три дни по-късно срещу Ком-Миньор (Берковица).