Пирин (Благоевград) надигра с 4:0 участника в третия ешелон Пирин (Гоце Делчев), съобщава официалният сайт на "орлетата".

Контролата бе последна за тях преди старта на шампионата. В нея старши- треньора Милен Радуканов пусна в игра само резерви и юноши, като даде почивка на всички титуляри.

Единствено Аймен Суда игра пълни 90 минути, тъй като ще почива в първите шест мача на Пирин от първенството. Първото полувреме не бе от най- интересните. По едно положение и пред двете врати.

Първо Аймен Суда стреля близо до гредата, а малко по - късно Виктор Шишков нацели страничният стълб до Краси Костов. След почивката на терена имаше само един отбор, този на "орлетата". В 59- та минута Аймен Суда след самостоятелен пробив вкара за 1:0, а малко след това пак той бе близо до втори гол, но от голлинията изби защитник на неврокопчани.

В 70-ата минута Тодор Траянов центрира, а Божинов вкара за 2:0. Най- красивото изпълнение бе на младока Любомир Цолев, който от над 30 метра вкара в опразнената врата.

Крайното 4:0 фиксира Аймен Суда в 79- та минута. Часове преди мача административния директор картотекира в БФС футболистите, с които Пирин ще започне първенството.

ПИРИН: Костов, Грозданов, Ничев, Митев, Топузов, Божинов, Иванов, Благов, Цолев, Суда, Христов/ Стефанов, Траянов, Ангелски/

Пирин (Благоевград) победи Ботев (Враца) с 4:1

Пирин победи Ботев с 4:1