Пирин (Благоевград) отстъпи на Струмска слава с 1:3 в контролна среща, която се проведе на базата в село Рилци. Старши треньорът Иво Тренчев заложи на два различни състава във всяко едно от полувремената.

Радомирци откриха резултата в 10-та минута с красив гол на Цветан Вачев, който се разписа с диагонален шут от ъгъла на наказателното поле.

Етър победи Литекс в първата си контрола за годината

Ето подробности

В 27-ата минута Венцислав Бенгюзов застраши вратата на съперника с шут от границата на наказателното поле, но топката бе избита в корнер.

В 35-ата минута гостите отбелязаха второ попадение чрез Арнел Кадрич, който завърши контраатака на своя отбор.

Четири минути преди края на редовното време на първата част Лазар Стойчев се разписа след удар с глава, засичайки центриране от свободен удар.

В 58-ата минута Боянов не успя да засече във вратата удобно центриране. В 67-ата минута Тодоров уцели гредата с диагонален удар от границата на наказателното поле.

В 68-ата минута бе отсъдена дузпа за нарушение срещу Миленков, която Николай Бодуров реализира, за да оформи крайното 1:3.

Стартов състав на Пирин: М.Ковальов, А.Лузайадио, Ил.Костов, М.Бачев, А.Йорданов, В.Бенгюзов, А.Аюб, А.Суда, И.Тасев, А.Дончев, Ю.Комано.

На полувремето в игра влязоха: М.Кирев, Х.Попадийн, Г.Върбанов, Боянов, Ристосков (77-Педински), Миленков (83-E.Георгиев), М.Георгиев, Бодуров, Тодоров, Ст.Костов, Полонски (88-Стоилов).