Пирин (Бл) постигна трудна победа като гост на Беласица в мач от 8-ия кръг на "А" група. Единствения гол в югозападното дерби реализира Марио Метушев в 47-ата минута.

Срещата на стадион "Цар Самуил" започна равностойно, а сериозни положения в началните минути пред двете врати липсваха. В 14-ата домакините можеха да открият резултата, но само липсата на късметът ги лиши от попадение. При едно центриране пред вратата на Пирин Чавдаров се размина с топката, тя попада на главата на Диано, но изстрелът му беше изчистен с вещина от голлинията от защитник на гостите.

В 25-ата, след поредица от нарушения, футболистите на двата отбора се сбиха. След мелето главният съдия Ахмед Ахмед показва жълт картон Наков от състава на Пирин. В 44-ата "орлетата" можеха да поведат, но Стойчев пропиля страхотен шанс да го стори. Полузащитникът реши да комбинира със свой съотборник, вместо да стреля от границата на наказателното поле. Така след слабо първо полувреме двата тима се оттеглиха на почивката при нулево реми.

За разлика от първите 45 минути, втората част започна изключително динамично. Още при първата си атака Беласица можеше да поведе, но Дюлгеров от няколко метра стреля право в ръцете на Чавдаров. В в 47-ата гостите откриха резултата. Марио Метушев получи чудесен извеждащ пас отляво и с прехвърлящ удар матира Бахтерлиев за 1:0. В ответната атака домакините можеха да изравнят, но шутът на Господинов срещна напречната греда.

В 68-ата играчите на Беласица претендираха за дузпа. След пряк свободен удар, изпълнен от Диано, вратарят Чавдаров улови топката без проблеми. Петричани обаче претендираха за 11-метров наказателе удар за нарушение на стража, но Ахмед Ахмед не бе на същото мнение.

До края на мача Бела пропиля много чисти голови положения и не успя да избегне поражението. В 86-ата Господинов отново нацели напречната греда. Три по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като голмайсторът в тази среща Марио Метушев получи директен червен картон за удар без топка срещу Георги Вълов. В 90-ата Кабранов можеше да донесе точката на домакините, но от няколко метра стреля слабо в Чавдаров.