Локомотив (София) спечели с 2:0 като домакин железничарското дерби в "А" група срещу Локомотив (Пловдив) в последен мач от 17-ия кръг. Трите точки за завърналия се в квартал „Надежда“ тим донесе ветеранът Владо Манчев.

В 49-ата минута нападателят получи топката пред дъгата от Младен Стоев, който бързо изпълни пряк свободен удар. Манчев обработи топката и с тупалка отблизо опъна мрежата зад дебютанта за „смърфовете“ на вратата Иван Караджов.

Пловдивчани обаче първи имаха шанс за гол и то още в самото начало на двубоя.  В 8-ата минута Илиян Гаров игра с ръка в наказателното поле след центриране на национала Христо Златински. Арбитърът Ахмед отсъди дузпа, но от бялата точка капитанът Здравко Лазаров прати топката виско над вратата в облаците.

В 76-ата минута Владо Манчев довърши гостите от Пловдив с втория си гол, след като отново оползотвори подаване на Младен Стоев. Пазарджиклията се пласира отлично в наказателното поле и с глава матира Караджов за крайното 2:0 в полза на Локо (Сф).

Малко по-късно столичани пак вкараха чрез Кристиян Добрев, но реферът Ахмед Ахмед се отказа от първоначалното си намерение да зачете гола. Веднъж и гредата помогна на Иван Караджов след удар със странична ножица на Стоев.