ФК ЦСКА 1948 се класира за Лигата на конференциите след победа с 2:0 над ЦСКА. Головете за гостите вкараха Пишчевич, който се разписа в 30-ата минута и Педриньо, който удвои в 53-ата минута.

Двубоят започна изключително вихрено. ЦСКА имаше възможност да открие резултата още преди да са изминали 120 секунди от мача. Джонатан Линдсет намери Сейни Санянг, който стреля отдалеч, но вратарят на ФК ЦСКА 1948 Петър Маринов успя да избие в корнер. След това последва удар с глава на Линдсет. Обаче топката прелетя над вратата.

ЦСКА - ФК ЦСКА 1948 0:2 (Развой на срещата по минути)

Баражът ще се проведе на националния стадион "Васил Левски"

В 9-ата минута Тибо Вион изпълни статично положение и успя да намери Линдсет, който върна топката на голлинията, но пък тогава Пишчевич успя да изчисти.

В 17-ата минута Хайнц се опита да изненада стража на гостите и пробва удар под ъгъл, но неточно и то премина над напречната греда.

Снимка 667556

Източник: startphoto.bg

В 30-ата минута Неделко Пишчевич откри резултата за гостите Талис получи кълбото отляво и успя да овладее, а след това центрира в наказателното поле. Санянг изпусна Пишчевич, който от близко разстояние откри резултата.

Само 2 минути по-късно домакините изравниха чрез Християн Петров, но намесата на ВАР показа, че той е бил в засада и така попадението бе отменено.

В 37-ата минута Реян Даскалов влезе изключително грубо в гръб на Амос Юга, но реферът Драгомир Драганов го пожали и не му показа поне жълт картон.

ФК ЦСКА 1948 направи две хубави атаки около 40-ата минута. Първо, в 39-ата минута Радослав Кирилов стреля, но вратарят на ЦСКА внимаваше. Малко по-късно, в 41-ата минута, Талис пък стреля от границата на наказателното поле, но Евтимов изби в корнер.

Снимка 667557

В заключителните минута на частта, ФК ЦСКА 1948 за малко да се разпише за втори път. Педриньо успя да преодолее Вион и Юга и навлезе в наказателното поле, след което отправи изстрел, който срещна десния страничен стълб.

В 53-ата минута Педриньо се разписа и отбеляза втория гол за гостите от Бистрица. Юга фаулира Педриньо, който застана зад топката, за да изпълни пряк свободен удар. Така той успя да изпрати топката неспасяемо във вратата на Евтимов.

Снимка 667558

Първата по-опасна реакция на домакините след инкасираното попадение дойде в 66-ата минута. Тогава Улаус Скаршем отправи изстрел, който премина над вратата.

В 75-ата минута стражът на ЦСКА се справи страхотно, успявайки да отрази опасен шут от страна на гостите. След него настана сериозен хаос в наказателното поле, но все пак до гол не се стигна. Страничният съдия показа, че е имало и засада.

Няколко минути преди края на редовното време фенове нахлуха на терена! Футболът бе прекратен, а футболистите бяха вкарани в съблекалните, докато нещата се успокоят. Полицията се намеси, като се опита да потуши страстите на запалянковците.

Стоян Орманджиев направи два опита да отиде и да разговоря със запалянковците на ЦСКА, а след това ситуацията малко се успокои.

Беше взето решение двубоят да бъде подновен и така футболистите на двата тима излязоха на терена отново, които трябваше да доиграят мача от 88-ата минута.