90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 3788
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА - Ботев (Пловдив) 4:0 в мач от efbet Лига

Силен ЦСКА разгроми Ботев (Пд), Вкаранга се завърна!

"Армейците" надвиха своя опонент с 4:0

90+2′

Картон и за Слави Шопов.

90+1′

Антонов получава жълт картон.

Снимка 657710

Източник: startphoto.bg

89′

Мено Кох ще се появи на мястото на Тибо Вион.

89′

Илиян Антонов ще замени автора на две попадения Фернандо Каранга.

87′

БУСАТО! В 87-ата минута Ботев (Пд) можеше да направи малко по-почетна и без това тежката си загуба. Мохамед Брахими беше изведен по отличен начин от Ивелин Попов, но Бусато осъществи ефектно спасяване с ... глава. То бе с цената на доста болка.

82′

Малко след появата си на терена, Мохамед Брахими получава жълт картон.

79′

Укаки влиза на мястото на младия Папазов.

78′

Матиас Фаетон ще отстъпи мястото си на Данило Асприля.

Снимка 657716

77′

Станислав Шопов влиза в игра за сметка на Улаус Скаршем.

73′

Янис Карабельов приключва участието си в мача, а на терена влиза Лъчезар Балтанов.

73′

Мохамед Брахими заменя Уме Емануел.

66′
Снимка 657714

64′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 4:0! ФАЕТОН! Гардът на "канарите" бе паднал ниско долу, което значеше, че е въпрос на време и за гол №4 в мрежата на Игонен. Това се случи в 64-ата минута, когато Перера набута Карабельов със спорно подаване. Халфът не можа да изчисти надалеч, пращайки кълбото в гърба на Каранга. Всичко обаче се превърна в неочаквана асистенция за Матиас Фаетон, който се устреми сам срещу стража на Ботев и вкара за 4:0.

63′

Улаус Скаршем получава жълт картон.

60′

Самуел Акере ще се появи в игра, а терена напуска Георги Николов.

57′
Снимка 657712

55′

КАРАНГА! Фернандо Каранга беше близо до реализирането на хеттрик в своя полза с идването на 55-ата минута. Защитата на Ботев явно нямаше идея как да печели въздушните си единоборства с нападателя, след като му позволи отново да стреля с глава. Този път поне Игонен спаси...

46′

УМЕ ЕМАНУЕЛ! Второто полувреме стартира с шанс пред Ботев (Пд). Уме Емануел получи извеждащо подаване, а ударът му намери външната част на "червената" мрежа. Недоволен от ситуацията беше Георги Николов, който очакваше подаване.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 657708

45′

ПОЧИВКА!

41′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 3:0! ФЕРНАНДО КАРАНГА! Интригата на националния стадион почти приключи в 41-ата, когато преднината на ЦСКА се превърна в класическа. Тибо Вион отново захрани Фернандо Каранга със страхотно центриране. Бразилският голаджия, подобно и на първото си попадение, пак действа по оптимален начин при насочването на топката, за да остави без реакция сломения Игонен за 3:0.

39′

Антонио Перера също вижда жълтия цвят на картона.

37′
Снимка 657706

36′

Развоят на събитията поизнерви "жълто-черните", а това си пролича от наивния жълт картон на Атанас Чернев.

35′

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА БОТЕВ! Много интересен момент обаче настъпи след подновяването на играта. Уме Емануел смяташе, че бързо е върнал изоставането до само едно попадение, но бе разочарован от главния съдия Стоянов. Въпросният сметна, че нападателят на Ботев е извършил нарушение в атака срещу Петров, секунди преди да матира елегантно Бусато.

32′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 2:0! ФЕРНАНДО КАРАНГА! Голяма радост обзе привържениците на ЦСКА в 32-ата минута, когато любимецът им Фернандо Каранга отбеляза първото си попадение след своето завръщане в столичния гранд. Бразилският нападател се измъкна от персоналния си пазач Видев и използва центрирането от корнер, за да реализира елегантно за 2:0. Важността на гола се усети от всички в състава на домакините, които горещо споделиха радостта на своя №9.

31′

КАРЕАСО! "Армейците" можеха да удвоят резултата по много ефектен начин в 31-ата. Тибо Вион проби по фланга и центрира към Каранга. Пред него бе застанал Атанас Чернев, но избиването му с глава даде шанс на Марселино Кареасо да шутира с нестандартен ножичен трик. Матвей Игонен обаче бе на позиция и спаси по отличен начин.

28′

180 секунди по-късно Игонен се реабилитира, след като отрази в корнер едно добро включване на фланга от Фаетон, завършило с шут по земя.

Снимка 657704

25′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 1:0! ЛИНДСЕТ! Без да осъществява някакъв сериозен домакински натиск, ЦСКА лесно достигна до водачеството в резултата. В 25-ата минута гостите не съумяха да сложат край на една доста остра "червена" атака. Така кълбото стигна до Тибо Вион, който изпробва своя специалитет - изстрел от далечна дистанция. Кълбото затрудни максимално Игонен, а естонецът изби точно в краката на дебнещия Джонатан Линдсет. За норвежеца остана най-лесното и от непосредствена близост вкара за 1:0.

20′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Много лоша новина сполетя Нестор Ел Маестро и щаба му малко след преминаването на четвърт час футбол на националния стадион. Иван Турицов получи травма в дясното бедро, която не му позволи да продължи участието си в дербито. Така без време на терена се наложи да влиза Емануел Шакич.

12′

Енес Махмутович от ЦСКА блесна с отлични действия в отбрана, след като в 12-ата минута Уме Емануел пробва да елиминира чрез скоростен рейд национала на Люксембург. Все пак №22 от домакините беше позициониран по най-добрия начин и неутрализира нигериеца.

Снимка 657703

6′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Гостите от Ботев (Пд) пожелаха дузпа в своя полза с настъпването на шестата минута. Уме Емануел се включи от фланга и отправи силен удар, който намери ръката на намиращия се в наказателното поле Иван Турицов. За 11-метров изстрел обаче не можеше и да става на въпрос, тъй като обвиненият в "злодеянието" - Иван Турицов, беше с гръб към кълбото, а на всичкото отгоре, то първо удари хълбока му, за да стигне и до неговата дясната ръка.

4′

Нападателят на Ботев (Пд) - Георги Николов, си изкара ранен жълт картон, след като удари без топка Густаво Бусато. Стрелецът твърдеше, че в действията му не е имало умисъл, но това не впечатли особено рефера Ивайло Стоянов.

3′

В самото начало на двубоя публиките на ЦСКА и Ботев (Пд) в един глас изразиха своето мнение за новоизбрания президент на БФС - Георги Иванов. То не беше от най-позитивните, но с оглед на историята, която Гонзо има като футболист, отношението на гореспоменатите агитки можеше да се счита за нещо очаквано.

Снимка 657707

1′