ЦСКА победи Локомотив (София) с 1:0 в квартал "Надежда" и прекъсна една много дълга серия от мачове без победа на този стадион. Цели 19 години "армейците" не си бяха тръгвали с успех от стадион "Локомотив".

Столичните "железничари" не изживяват най-добрия си период и заемат незавидното 13-то място във временното класиране с едва 25 точки, но статистиката показва, че отборите от топ 6 в първенството страдаха доста на негостоприемния стадион.

Локомотив (София) - ЦСКА 0:1 в мач от efbet Лига

ЦСКА пречупи Локо (Сф) в "Надежда", но даде свидна жертва

Джонатан Линдсет донесе успеха за "армейците"

Първият мач на Локо (Сф) срещу отборите от топ 6 (във временното класиране) у дома беше срещу Локо (Пд). В него столичани откриха резултата след автогол на Сегура, но "смърфовете" изравниха до почивката след попадение на Джовани. Между 60-та и 80-та минута пловдивачани успяха все пак да прекършат своя домакин с 3 попадения, а крайното 2:4 беше оформено от Красимир Станоев.

Следващият мач беше срещу Лудогорец, а в него Локомотив се представи отлично през първото полувреме и се прибра на почивка с гол аванс. През втората част обаче играта на столичани коренно се промени и разградчани обърнаха развоя на събитията в своя полза след 3 попадения. Странна беше метаморфозата на домакините в този двубой, но през първото полувреме определено се представиха достойно срещу шампиона.

Снимка 635110

Източник: startphoto.bg

След това обаче хората на Данило Дончич измъкнаха 3 последователни равенства срещу тимовете от топ 6. Те препънаха последователно Черно море(0:0), ФК ЦСКА 1948(0:0), както и Левски(2:2). Трябва да се отбележи и че равенството с отбора от Бистрица беше още когато съставът на Николай Панайотов не се беше разделил с толкова голяма част от своите състезатели.

Снимка 643720

И така се стигна до двубоят срещу ЦСКА, който "армейците" спечелиха аристократично с 1:0, пропуснаха доста положения да си решат мача по-рано и се наложи накрая да потреперят за 3-те точки. Но с оглед натоварената програма на ЦСКА и предстоящите два тежки мача с Локо (Пд) и Левски, донякъде беше логично дърпането на ръчната спирачка и запазването на силите. Да не подценяваме и факта, че това беше първи мач след паузата за националните отбори, а това доста често се е оказвало бомба със закъснител за големите отбори в целия свят...

Е, в крайна сметка ЦСКА премина изпита "Надежда" и се подготвя в добро настроение за тежките битки с пловдивския Локомотив и за Вечното дерби с Левски.