Евертон Бала отстъпва мястото си на Марин Петков.

Снимка 680787

60′

Асими Фадига получава жълт картон.

55′

Импулс в редиците на гостите! Един от най-активните играчи на "сините" в офанзивен план Евертон Бала непрекъснато затруднява отбраната на Спартак с пронизителните си движения, когато от непосредствена близост не успя да разпъне мрежата на Мартин Величков.

54′

Жълт картон за Антонио Вутов.

50′

Йоан Бауренски е официално предупреден.

46′

Алдаир! "Сините" започнаха втората част във вихрено русло, след като организираха съзидателна атака, която свари неподготвена защитата на Спартак. Таранът Алекс Колев отклони топката за Евертон Бала, той подаде на Мустафа Сангаре, който навлезе в наказателното поле на варненци и взаимодейства с Алдаир, чийто мощен удар Мартин Величков съумя да отрази.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

5′

Пет минути добавено време.

45+1′

ПОЛУВРЕМЕ!

44′

Възможности за Левски! В края на полувремето Левски можеше да поведе в сблъсъка. При центриране от ъглов удар централният бранител Кристиян Димитров умело се вклини между бранителите на "соколите", за да нанесе корав изстрел, профучал покрай десния страничен стълб. Последва нова атака за "сините", която завърши с плътен удар на Майкон по земя, ала Мартин Величков се справи.

33′

Карлос Охене си изкара жълт картон.

31′

Притежание на топката: Спартак Варна: 57%, Левски: 43%

22′

Шанс за Спартак (Варна)! Въпреки че темпото на игра спадна значително, съставът на домакините създаде първата интересна ситуация в мача. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) Па Конате овладя подаване на левия фланг, след което комбинира с Кристиан Илич, който стреля, но стражът Матей Маркович блесна с добро спасяване.

20′
Снимка 680786

10′

Двубоят във Варна стартира двуостро, тъй като и двата отбора се стремят да играят атакуващо. Понастоящем обаче липсват опасни положения пред двете врати.

7′

Жълт картон за Вандерсон Цунами.

1′

99. Даниел Халачев 88. Марин Петков

Отборите на Спартак (Варна) и Левски се изправят един срещу друг в най-интересния съботен двубой от програмата на седмия кръг в Първа лига.

Седмицата за Спартак (Варна) и Левски бе много динамична. "Соколите" бяха напуснати от Александър Томаш, а "сините" разбраха, че няма скоро да играят с ЦСКА.

Спартак (Варна) "точи ножа" на Левски

"Соколите" нямат победа над "сините" в последните 21 мача в елита

Контузията на Фабио Лима пък все още не е отшумяла, макар неговото завръщане да се очакваше още срещу Хебър (1:0). Наказани футболисти няма. Дилемата пред Станислав Генчев е дали да започне с Мустафа Сангаре от първата минута. Засега новото попълнение се включва много силно при поява от пейката, а вече го видяхме в игра и от първата минута с екипа на Левски. Феновете на столичния гранд както и клубното ръководство пък се вбесиха от едно действие на съперника - Спартак увеличи цените на билетите за гостуващия сектор на 30 лева специално за този мач.

Станислав Генчев е направил остра забележка на левскарите

Иска агресия и хъс срещу Спартак (Варна)

Левски се намира в страхотна форма, постигайки пет победи и само една загуба с обща голова разлика 16:2. Така заема първо място с 15 точки, но има два мача повече от Лудогорец.

Варненци ще бъдат водени от временния треньор Иван Цветанов. Иначе позитивна новина е първата повиквателна на Ахмед Ахмедов в националния отбор. Мечо вкара шест гола в първите шест кръга и хвана окото на селекционера Илиан Илиев. Трайно контузен е младият талант Даниел Начев, който е юноша на "сините" и този мач щеше да бъде по-специален за него.

Соколите" нямат победа над "сините" в последните 21 мача в елита, в които записаха 19 загуби и 2 равенства.

Бивши треньори на ЦСКА и Левски са сред фаворитите да поемат "соколите"

След напускането на Томаш в посока ЦСКА

За последен път Спартак победи Левски преди близо 26 години - на 17 октомври 1998 година с 2:1 във Варна.

Главен съдия на срещата е Георги Давидов, с помощници Милен Арабаджиев и Александър Апостолов. С ВАР ще се занимават Васимир Ел Хатиб и Стоян Арсов. Делегат на БФС е Димитър Петров, а работата на реферите зорко ще следи Станислав Тодоров от Шумен.

Генчев: ЦСКА е отборът, който е печеливш от ситуацията с промяната на дербито