Отборът на Славия постигна трудна победа с 2:1 над гостуващия тим на Нефтохимик. „Белите" бяха догонващият тим в срещата, но с два гола към края на двете полувремена, момчетата на Мартин Кушев се поздравиха с победата.

Спарингът срещу тима от източната „Б" група се игра на помощното игрище на стадиона в Овча Купел.Първия гол в срещата падна в 29-ата минута. Тогава гостите от Нефтохимик сътвориха хубава атака, която бе завършена с гол на Манев.

Пет минути след това, Георги Христов изненада както всички фенове, така и себе си след като отбеляза гол и по този начин изравни резултата.

През втората част футболистите на Славия бяха по-добрият тим и логично стигнаха до победния гол в 77-ата минута. Попадението бе дело на Живко Желев след ниско центриране на Радослав Димитров-Меси.

Днешната среща ще се запомни и с опита за бой между фенове на Славия и Нефтохимик, който бе потушен от по-умерените зрители на днешната контрола.

СЛАВИЯ - НЕФТОХИМИК 2:1
0:1 Манев (29'), 1:1 Христов (37'), 2:1 Желев (77')

СЛАВИЯ: Петров, Златков, П. Димитров, Христов, Сандански, Пашов, Филипов, Иван Тодоров, Акиоши, Ц. Тодоров, Ставрич (в 46-ата минута влизат: Божов, Желев, Милчев, Р. Димитров, Юруков, Бишевич, Георгиев, Златинов, Романов)

НЕФТОХИМИК: Станев, Иванов, Олегов, Молдованов, Лефтеров, Димов, Г. Калоянов, Манев, Ангелов, Божинов, В. Калоянов (след почивката влизат: Стойчев, Костов, Желев, Канелов, Христов, Колев, Коларов).